با این حجم تنوع خودرو باید چه دیاگی را انتخاب کرد:

دستگاه های عیب یاب دیاگ به صورت کلی به 2 دسته تقسیم می شوند

1.دیاگ های oem یا اورجینال

2.دیاگ های مولتی برند


1.دیاگهای OEM  

دیاگ های oem یا اورجینال دیاگ هایی هستند که به صورت تخصصیبرای یک خودرو ساز و یک کمپانی خاص طراحی و ساخته می شود که در خط تولید و نمایندگی های پس از فروش این کمپانی از این دستگاه ها استفاده می شود.

تعمیرگاه هایی که فقط روی یک برند خودرویی خاص کار می کنند می توانند ازاین دستگاه های oemاستفاده کنند اما مشکل بزرگی که وجود دارد 

1)زبان اصلی بودن این دستگاها

2)اصلی نبودن این دستگاه ها 

3)عدم پشتیبانی وآپدیت مناسب


2.دیاگهای مولتی برند

دومین دسته از عیب یاب ها , دیاگ های مولتی می باشند , به طور کلی دیاگ هایی که چندین کمپانی و خودروساز متنوع را پشتیبانی می کنند به طور مثال  بالای 100 کمپانی دنیا را پشتیبانی می کنند را دیاگ های مولتی برند می گویند.


دیاگ های مولتی برند با توجه به کشور سازنده و تخصص خود می توانند همانند یک دیاگ اصلی و oem بر روی برخی از کمپانی ها عملکرد تخصصی داشته باشند مانند دیاگ مولتی برند کارمن ,  که به صورت تخصصی  کمپانی کیا و هیوندای را با تمامی آپشن ها پشتیبانی می کند و تنها دستگاهی هست که در حال حاضر تا سال 2021 توانسته تمام محصولات این کمپانی را باتمامی آپشن ها پشتیبانی کند , در صورتی که دیاگ اصلی این برند خودرویی GDS  می باشد و تاسال 2016 به صورت نه چندان کامل آپدیت شده است. 

همچنین خودروهای تویوتا , لکسوس, نیسان, هوندا ,میتسوبیشی,  مزدا را محصولات کارمن به صورت تخصصی با کلیه آپشن ها پشتیبانی می کند.

به علت واردات بالای خودروهای چینی در ایران تیم نرم افزاری شرکت کارمن  جهت عیب یابی کامل دستگاه کارمن  به این خودروها ورود کرده است.

و با ارایه آپدیت های تخصصی  برروی دیاگ های کارمن عملیات عیب یابی خودروهای چینی تکمیل تر و تخصصی تر می شود

به علت فروش بالای محصولات کارمن در ایران شرکت کارمن وظیفه خود دانسته جهت تکمیل شدن منوی عیب یابی خود کمپانی خودروسازهای داخلی را به دستگاه خود اضافه نماید. شرکت کارمن کاسپین در ایران دومین شعبه کارمن در دنیا (نمایندگی انحصاری کارمن در ایران) به همراه متخصصین و تیم نرم افزاری خود منوی تکمیل تری مربوط به خودرو ساز های داخلی، داخل دستگاه طراحی و پیاده سازی کرده اند به عنوان منوی (ایران کاسپین) که به صورت تخصصی و کامل تمام خودرو های داخلی را پشتیبانی و عیب یابی می کند با تمامی آپشن ها.

عیب یاب کارمن دستگاهی است که با هزینه بسایر پایینی داخل بازار ایرانجزو دستگاه مولتی برند محبوب در نزد تعمیرکاران می باشد.

توجه داشته باشید هیچ دیاگ تولید داخل قدرت و پشتیبانی عیب یابی تخصصی برند های خودرو ساز خارجی را ندارند.

دستگاه های کارمن با تنوع محصولات خود توانسته باهربودجه و سلیقه ای محصولی را معرفی کند و با کسب استاندارد های روز اروپا در سخت افزار و نرم افزار وارد بازار بین المللی و جهانی شده است.

هم اکنون دستگاهای کارمن در بازار ایران با پشتیبانی و خدمات پس از فروش تخصصی با قیمت مناسب در اختیار تعمیرکاران می باشد.


نمایندگی فروش محصولات کارمن در ایران

تیم فنی و مهندسی سپهر علیمحمدی

شماره تماس : 09124830992

دفتر مرکزی : اصفهان . خیابان رباط سوم , بین کوچه 27 و 29 ساختمان آرش طبقه سوم واحد 10